Compe GPS - nieco inne spojrzenie. GPS Maniak - strona główna serwisu
 
   Compe GPS, a dokładniej jego odmiana Compe GPS Land nie różni się w swojej filozofii od innych produktów tego typu, w tym OziExplorer czy MemoryMap.
  Program służy do zarządzania mapami oraz danymi GPS (ślady, trasy, waypointy) i jest jednocześnie "większym bratem" mobilnych wersji programu znanych pod nazwą TwoNav, które mogą być zainstalowane na urządzeniach z otwartym systemem operacyjnym (np. Windows Mobile, Android), ale które też możemy spotkać w dedykowanych odbiornikach turystycznych Holuxa: TwoNav Sportiva i TwoNav Aventura, dostępnych także na naszym rynku.
  Krótką recenzję obu odbiorników przedstawiłem w osobnym artykule.
   Niewątpliwą zaletą Compe GPS są dość rozbudowane fukcje kalibracyjne oraz mnogość formatów, które mogą być zaimportowane przez program, w tym także formatu będącego swojego rodzaju standardem dla map rastrowych - formatu OziExplorera, czego niestety zawsze brakowało mi w MemoryMap. Jednocześnie dość rozbudowany system wsparacia dla programu, z możliwością zakupu via internet ciekawych wydawnictw mapowych dla Europy, przy możliwym automatycznym pozyskiwaniu niektórych danych (np. dane wysokościowe) powoduje że duet CompeGPS + TwoNav - szczególnie w urządzeniu dedykowanym Holuxa -  stanowi jedno z ciekawszych rozwiązań tego typu na rynku, dając jeżeli nie nowe, to na pewno inne spojrzenie na turystyczną nawigację GPS bazującą na mapach rastrowych.
 
Wśród wielu map w formacie CompeGPS, które możmy kupić za pośrednictwem strony producenta są mapy topograficzne Polski w skali 1:10.000 ....
.... których cena wynosi 0 EUR.
 
  W celu bezpłatnego "zakupu" map Polski należy założyć konto na stronie  http://www.compegps.com/ po czym dokonać wyboru arkuszy. Linki do poszczególnych plików zostaną przesłane na adres e-mail.
 
   Artykuły na gpsmaniak.com dotyczące Compe GPS i TwoNav:    
 
------------------------------------
Lech Ratajczak III 2011