INFO - czyli co możemy znaleźć w dziale "Mapy"?
   W odbiorniku samochodowym mapa jest sercem nawigacji. Im lepsza mapa, zarówno pod względem tzw. "pokrycia" (szczegółowości) jak też czytelności oraz pewności nawigacyjnej tym pewniejsza, skuteczniejsza, a także bezpieczniejsza droga do celu.
   W turystyce - znane jeszcze z czasów gdy królowały odbiorniki bezmapowe "narzędzia" typu waypointy, trasy i ślady mogą skutecznie wspomóc korzystanie z odbiornika, w którym mapa np. rastrowa w ogóle pozbawiona jest routowalności czy mechanizmów wyszukiwania punktów, jak też w sytuacji gdy "pokrycie" (szczegółowość) mapy GPS nieważne czy rastrowej czy wektorowej jest - dla określonych potrzeb - zbyt niskie.
   Tak czy inaczej, trudno sobie dzisiaj wyobrazić współczesny odbiornik - także turystyczny z dodatkowymi waypointami, śladami i trasami bez stosownej mapy turystycznej, ewentualnie (np. w lesie) topograficznej.
   Przegląd możliwości "wyposażenia" odbiornika GPS w mapy zarówno wektorowe jak też rastrowe, płatne jak i bezpłatne jest właśnie tematem działu "Mapy".
 
 UWAGA  Podstawą funkcjonowania odbiorników mapowych firmy Garmin, są mapy wektorowe w formacie IMG. Funkcja zwana CustomMaps, pozwalającą - w ograniczonym zakresie - korzystać z map rastrowych, została wprowadzona zaledwie do kilku wybranych modeli tej firmy. Jeżeli widzisz potrzebę z korzystania z map rastrowych sprawdź przed zakupem Garmina, czy wybrany przez Ciebie model posiada funkcję: "CustomMaps".